Која е вашиот фаворит? Девојки од регионот во трка за светска круна

На Бали свечено се отвори натпреварот „Мис на светот“ кое треба да заврши на 28 септември кога ќе биде прогласена победничката.

Кристина Спасеноска

Инаку, до 28 семтември трае гласањето за „Mис на интернет“, а прво пласираната од овој натпревар ќе влезе во Топ 10 девојки и ќе има шанси да се бори за „Мис на светот“. Во моментот на прво место на интернет натпреварот се наоѓа Александра Докниќ, претставничката од Србија.

Мис Македонија

На натпреварот за „Мис на светот“ Македонија ќе ја претставува Кристина Спасеноска. Кристина има 21 година и е родена во Кичево. Таа е студент, а голема желба и е да стане полицаец (!). Ги сака спортовите, од банџи скокање, па се до латино танцовите. Сака да вежба, да игра кошарка, одбојка и да трча. Таа е вистинска лавица (па дури и во хороскоп), омилено јадење и е Цезар салата и сака да слуша „хаус“ музика.

Покрај Кристина, во оваа галерија ќе ви ги претставиме и останатите девојки кои ни доаѓаат од соседството (и од бившите ЈУ републики), а меѓу нив наши фаворите се преубавата Антигона Сејдиу од Косово, Александра Докниќ од Србија, потоа Лана Гржетиќ од Хрватска и Маја Цотиќ од Словенија.

Покрај девојките од регионот, во ова галерија ќе ја видите и преубавата претставничка на Турција, како и неодоливата Русинката, Елмира Абдразакова, која буквално не осовои со својата убавина. Погледнете!

Мис Бугарија

Мис Хрватска

Мис грција

Мис Косово

Мис Црна Гора

Мис Србија

Мис Турција

Мис Албанија

Мис Русија

Мис Словенија

Што мислите, која од овие девојки има најголеми шанси да победи?


РЕСТОРАНИ

Каде и што да јадете?
Највкусните јадења...
Оди во Шопинг »ХОТЕЛИ

Хотели во Македонија
Рубрика за туризам...
Т. Агенции »МОДЕРНА

Ахх.. модерни времиња
Рубрика за мода...
Трендови »ШОПИНГ

Шопинг манија
Рубрика за шопинг ...
Попусти »КУЛТУРАТОР

Party People
Секс, гламур и (не) култура ...
Настани »

Топ модели
Најдобрите модели од Македонија и светот...
Пријави се »


MAGAZINE

Разгледај го »


КЛУБ

Рекламирај се
Ако сакате вашиот бизнис да биде дел од Штипка, контактирајте не:
++ 389 71 318 485
Прати E-маил »maskara

amal-alamudin-vs-kejt-midlton

Еве како Амал Аламудин ја стави Кејт Мидлтон во втор план


24 Октомври 2014, 08.34
 RED CARPET 
Убавата адвокатка Амал Аламудин преку ноќ стана едно од најпознатите имиња во светот кога се омажи за неден од најпосакуваните мажи во светот, Џорџ Клуни. Како што кажавме, таа по занимање е адвокатка и борец за човекови права, но, како што веќе забележаа медиумите и модните критичари, жената...
Прочитај повеќе »
omlet-vo-novo-ruvo

Супер вечера за која ви требаат само 20 минути- класичен омлет, но во ново руво!


29 Септември 2014, 11.07
 Рецепти 
Брзата, еднставна и здрава вечера е сон на секоја домаќинка, а овој омлет е вистински решение за сите жени кои сакаат да го почестат семејството и пријателтите, а да не потрошат многу време во кујната. Потребни ви се само основните состојки кои веројатно веќе ги имате во кујната, а вечерата ќе биде...
Прочитај повеќе »
all natural garcinia cambogia reviews natural garcinia cambogia johannesburg canned kidney beans raw what is garcinia cambogia extract hca great northern white bean carb blocker supplement with white kidney bean extract black kidney beans vs black beans rush nutra garcinia cambogia ingredients nutrigold garcinia cambogia gold results kidney beans what is the difference between red and white kidney beans garcinia cambogia gold weight loss reviews garcinia cambogia extract doctor oz pure garcinia cambogia kiis fm pure garcinia cambogia and premier colon cleanse diet pure garcinia cambogia plus phone number himalaya garcinia cambogia ingredients diet pill garcinia cambogia gnc garcinia cambogia extract 1500 mg reviews garcinia cambogia philippines mangosteen canned kidney beans need cooking white kidney bean extract benefits phaseolus vulgaris yield weight loss with green coffee beans kroger carb buster yogurt review on pure garcinia cambogia phaseolus vulgaris fortex white kidney beans pressure cooker kidney beans nutrition facts how long do u cook kidney beans carb blocker fat burner naturewise garcinia cambogia side effects of white kidney bean extract can you lose weight on rice and beans kidney beans in crock pot kidney beans tomatoes super garcinia cambogia and premier mango cleanse rightway garcinia cambogia side effects garcinia cambogia pills at walgreens white kidney bean extract benefits how does garcinia cambogia block fat garcinia cambogia free shipping whole body garcinia cambogia label white kidney cannellini side effects to garcinia cambogia supplement with white kidney bean extract pure garcinia cambogia extract no calciumpure garcinia cambogia extract oprah kidney beans health benefits white bean supplement beans that help you lose weight what we call garcinia cambogia fruit in hindi carb blocker livestrong white kidney bean extract information phytoceramides natural white kidney bean extract en espanol how to cook canned white kidney beans garcinia cambogia how to take healthy complex carbohydrates carb blockers for endomorphs wie verwende ich advanced garcinia cambogia where to buy garcinia cambogia canada garcinia cambogia review yahoo answers white beans dried do garcinia cambogia chews work white kidney bean weight loss chili recipe black beans kidney beans corn natural garcinia cambogia customer service what is the relationship between sugar and complex carbohydrates phytoceramide retailers body 18 fat blocker natrol carb intercept walgreens pure garcinia cambogia extract pros and cons order garcinia cambogia miracle garcinia cambogia forum pure garcinia cambogia 102.7 canned kidney beans raw side effects of garcinia cambogia extract natrol carb intercept para que sirve natural nutrition garcinia cambogia garcinia cambogia extract pure whole foods kidney beans refried usn fat blocker tablets green coffee and garcinia grapefruit fat blocker slendera pure garcinia cambogia cla 1000 with white kidney bean 500mg pure garcinia cambogia no calcium natural garcinia cambogia in india miracle garcinia cambogia affiliate garcinia cambogia formula wikipedia cambogia garcinia does not work what are the two major kinds of complex carbohydrates side effects of carb blocker pills rice and kidney beans recipe slimmer you garcinia cambogia free trial large white beans nutrition canned white kidney beans recipes green coffee beans weight loss study canned kidney beans for baby foods to avoid on no white diet garcinia cambogia xt ingredients pure garcinia cambogia extract how to take forever garcinia plus halal pure garcinia cambogia pill size kidney bean phaseolus vulgaris l pure white kidney bean extract diet garcinia cambogia extract pure in canada white bean extract ottawa phaseolus vulgaris amylase inhibitor 1 cup kidney beans in grams does garcinia cambogia rx work 1 cup kidney beans nutrition pork and beans weight loss garcinia cambogia reviews walmart not losing weight with garcinia cambogia benefits of donating a kidney phytoceramides do they really work low white blood cell count kidney research verified pure garcinia cambogia carb blocker ultra vivid nutrition white bean carb blocker miracle garcinia cambogia directions what is pure garcinia cambogia used for kidney beans slow cooker recipes hns white kidney bean extract reviews white kidney bean mashed potatoes are dark red kidney beans gluten free hca max garcinia cambogia dark red kidney beans carbs garcinia cambogia extract at cvs where can you buy pure garcinia cambogia in stores does garcinia cambogia affect period white kidney bean carb intercept carb blockers mayo clinic white kidney bean 500mg phaseolus vulgaris leucoagglutinin carbohydrates in refried beans what are kidney beans how much white kidney bean extract white beans in a can baked beans using white kidney beans green coffee cleanse ultra reviews where to buy garcinia cambogia retail is garcinia cambogia safe for liver pure garcinia cambogia research verified phaseolus vulgaris chromosome number pure garcinia cambogia health food store garcinia cambogia extract recommended by dr oz apple juice benefits for kidney stone is white bean extract good for you where to buy phyto ceramides supplements xls carb blocker does it work garcinia cambogia ingredients dr oz weight loss with green coffee beans fat blocker nedir where to buy dietrine carb blocker phaseolus vulgaris nutritional value garcinia cambogia plus safer colon garcinia cambogia fruit origin all natural garcinia cambogia 1300 which is healthier black beans or kidney beans how are complex carbohydrates good for you what garcinia cambogia works white kidney beans extract benefits kidney beans uncooked what about pure garcinia cambogia natrol carb intercept phase 2 side effects primalite garcinia cambogia does it work where can i buy garcinia cambogia in johannesburg xls carb blocker vegetarian nutrigold garcinia cambogia in australia does garcinia cambogia contain caffeine green coffee beans may aid weight loss phaseolus vulgaris height phaseolus vulgaris yield garcinia cambogia dosage garcinia cambogia extract ingredients gelatin green coffee speed slim green tea extract side effects kidney premium green coffee cleanse xls carb blockers review carb blocker ultra ingredients kidney beans olive oil cambogia garcinia dr oz review garcinia cambogia reviews of best garcinia cambogia canned kidney beans miracle garcinia cambogia track order green coffee importers garcinia cambogia hca at walmart phaseolus vulgaris yield phytoceramide from plants review garcinia cambogia pure garcinia cambogia extract pure side effects of white kidney bean extract green coffee bean max review natrol carb intercept with phase 2 ingredients side effects of carb blocker pills are canned red kidney beans gluten free phytoceramides 350 mg phase 2 white kidney bean extract at walmart white kidney bean chili recipe ingredients in garcinia cambogia extract weight loss and garcinia cambogia if i eat nothing but beans will i lose weight cambogia extract dr oz carb blocker before drinking white bean supplement plant derived phytoceramides 350 mg hca garcinia synergy garcinia cambogia trim diet phaseolus vulgaris wiki review whole body garcinia cambogia white kidney beans white kidney bean extract as carb blocker what is the difference between red and white kidney beans white beans 101 cookbooks white kidney bean extract fat loss garcinia cambogia reviews nih cheap xls carb blockers garcinia cambogia extract and kidney disease pinto bean diet weight loss is eating beans a good way to lose weight can i substitute white beans for kidney beans pure garcinia cambogia terms and conditions nutrilite carb blocker 2 side effects kidney beans plant green coffee cleanse dr oz dark red kidney beans and rice hydroxycitric acid weight loss reviews does garcinia cambogia harm the liver pure health garcinia cambogia 90 count garcinia cambogia wiki garcinia cambogia ultra side effects buy garcinia plus reviews garcinia cambogia and safer colon results natural nutrition labs garcinia cambogia white kidney beans where can i buy garcinia cambogia in edmonton fat binder vs fat blocker is garcinia cambogia safe for pcos carb blockers and diabetes where can i buy garcinia cambogia in edmonton large white butter beans carb intercept natrol reviews reviews on garcinia cambogia from walmart dark red kidney beans how to cook what garcinia cambogia did oprah use pure garcinia cambogia chemist warehouse phytoceramides made from sweet potatoes