Како да бидете најубавата девојка доколку оваa зимa ве поканат на некоја свадба.

Read more...

Сигурна сум дека сите невестински фустани од ревијата на Lazaro си најдоа место во срцата на многу девојки ширум светот, но овие три лично мене ми се омилени, па морав да ги споделам со вас!

Read more...

Џесика Бел и Џастин Тимберлејк минатата недела направија свадба, т.е. супер-приватна забава која беше организирана во јужна Италија, и од која неколку слики можевме да видиме во магазинот People.

Read more...

Деновите кога ја подготвувате вашата свадба треба да бидат едни од највозбудливите во вашиот живот, затоа немојте да ги трошите на диети ако имате нешто повеќе килограми.

Read more...

Никогаш не е премногу рано за да го планирате вашиот свадбен аутфит за кога ќе дојде сезоната на свадби вие да бидете 100 % подготвена.

Read more...

Ве поканиле на свадба, датумот се ближи, а Вие се уште не знаете што да облечете.

Read more...

Потребни модни додатоци за сите оние што треба да го облечат белиот невестински фустан во некое догледно време.

Read more...

Во последно време има толку многу модели на фустани за невести, луксузни, гламурозни, едноставни.. и сите тие се дизајнирани од познатите дизајнери, што навистина е тешко да го одберете она што најмногу го сакате.

Read more...

Пролетта е време за свадби! Се надеваме дека сите во друштвото имате барем еден пар заљубени гулаби што веќе ви испратиле покана за свадба или барем се подготвува тоа да го направи.

Read more...

Оваа галерија е инспирирана од текстот на магазинот Гламур - Топ 150 аутфити за гостинки на свадба во 2012-та.

Read more...

barate


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?