Првиот бутик за невести Лихи Ход го отвори во 2010 година, откако претходно го учеше занаетот како од домашните дизајнери, така и низ цела Европа и Њујорк.

Read more...

Без разлика дали ќе ви требаат за да застанете на лудиот камен, да се сместите веднаш покрај него (како кума или старосватица) или пак малку подалеку меѓу гостите, овие свадбени обувки се наменети само за вас.

Read more...

Ова се невестински фустани кои никогаш не би сакале да ги облечете, па и да треба да застанете на лудиот камен со Бред Пит и Џорџ клуни заедно.

Read more...

Кусите невестински фустани се совршен избор за егзотичен невестински изглед, особено ако вашата свадба се случува во близина на некоја плажа.

Read more...

Добре дојдовте во рубрика наменета за Невестински фустани и свадби, каде ви ги преставуваме сите оние традиционални нешта кои доаѓаат со венчавките, но и оние кои се наоѓаат надвор од кутијата која што ќе биде вешто спакувана пред олтарот.

Read more...

Шпанскиот бренд „Pronovias“ е основан во 1964 година, а денес е еден од водечките брендови во Шпанија специјализирани за невестинси и свечени фустани.

Read more...

Ако некогаш белата боја беше алфа и омега за невестинските фустани, во последно време се почесто сретнуваме бои кои отстапуваат од оваа традиција.

Read more...

Не постои девојка која не ги сака свадбите. Едноставно, сите сакаме да ги гледаме невестулките како се снаоѓаат кога е нивниот ден „Д“.

Read more...

Доколку се спремате за свадба, еве неколку невестински фустани што сигурно ќе ви се допаднат.

Read more...

Доколку барате невестински фустан за оваа година (ох.. па тоа е супер, честитки!), тогаш бидете подготвени за сиот холивудски раскош, свила, интересни розови бои и се друго што доаѓа во пакет со фустаните наменети за денот „Д“.

Read more...

barate


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?