loading...

Познатиот бренд за невестински фустани, Алфред Анџело ги престави своите осум нови  венчаници од неговата колекцијата Дизни за 2015, вклучувајќи го и фустанот инспириран од Елса од „Снежното кралство“.

Read more...

Купувате гардероба за големи настани  и свечености од плата?

Read more...

Погледнете ги овие преубави фотографии со еден од најпознатите македонски алтернативни модели, Марта Димоска.

Read more...

Да, можно е да човек да се вљуби во фустан. Не мора да го планирате вашето „Да“ за да ги погледнете романтичните фустани што ги избравме од ревиите за виоска мода во текот на Модната недела во Париз.

Read more...

И покрај фактот што Николас ја запроси Кери за време на одморите, двајцата одлучија за свадба на сончева дестинација на брегот на Мексико - токму спротивното од она што нивната венчавка би била кога би ја прославиле во родниот Мичиген.

Read more...

Па сите знаеме како треба: најпрво човекот од вашите соништа клекнува на колената, потоа веднаш овој момент ќе го споделите преку Фејсбук и Инстаграм со вашите најмили, за да на крај ја грабнете вашата мајка и тргнете во шопинг на совршен невестински комбинезон?

Read more...

Љубовната сторија на Британи и Сантана стана една од најважните моменти во  последната сезона на „Веселба“ и сликите од нивната претстојна свадба се тука.

Read more...

Можеби сте во тек со љубовниот живот на многу познати личности, но кога тие ќе ја крунисаат љубовта со брак, тогаш она што го свртува вниманието не е младоженецот, туку венчаницата на невестата.

Read more...

Клуниеви неодамна направија свадба одново, на еден свадбен прием во хотелот „Danesfield House“, во Беркшир.

Read more...

barate

loading...
Loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

loading...

 

ПОПУЛАРНО