Дизајнерскиот бренд Валентино дефинитивно станува модна куќа која ги создава најпосакуваните венчаници во кругот на кралските семејства, но и на оние кои преставуваат „crème de la crème“ во општеството.

Read more...

Познатиот италијански бренд „MaxMara“ во новата колекција нуди класични и современи модели.

Read more...

Доколку се чувствувате напнато и постојано го чувствувате тој притисок додека го барате вашиот невестински фустан од соништата, не грижете се.

Read more...

Фустаните за деверушите се третираат како шлаг на свадбениот шопинг – доколку може да успеете сите пратилки да ги усреќите!

Read more...

Популарната актерка ја претстави нејзината капсула колекција со елегантни чевли за невести.

Read more...

Може да си замислите свадба на вода? Овој пар ’влезе во тавче’ на еден остров на Темза...

Read more...

Познатиот бренд за невестински фустани, Алфред Анџело ги престави своите осум нови  венчаници од неговата колекцијата Дизни за 2015, вклучувајќи го и фустанот инспириран од Елса од „Снежното кралство“.

Read more...

Купувате гардероба за големи настани  и свечености од плата?

Read more...

Погледнете ги овие преубави фотографии со еден од најпознатите македонски алтернативни модели, Марта Димоска.

Read more...

Да, можно е да човек да се вљуби во фустан. Не мора да го планирате вашето „Да“ за да ги погледнете романтичните фустани што ги избравме од ревиите за виоска мода во текот на Модната недела во Париз.

Read more...

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Добродојдовте во топлиот и посебен амбиент на "Плаза Де Торос"
Хотелот е лоциран во средината на рекреативниот центар Маврово, само неколку стотини метри од ски лифтовите и езерото. ...
Хотелот "Турист" е изграден и отворен во 1986г. како анекс на хотелот "Метропол". ...
Хотел-ресторанот Премиер e идеално место за тие што сакаат да се релаксираат и уживаат во чистиот воздух. ...
Хотел Филип се наоѓа во Охрид, на околу 5 km од Античкиот театар.