Познатата италијанска манекенка во фустан од Dolce & Gabanna

Манекенка Бјанка Балти се омажи за својот партнер Метју Мекреј, а за венчаница избра прекрасна креација од модната куќа чие заштитно лице е веќе со години. Станува збор за преубав долг „винтиџ“ фустан кој специјално за неа е направен во креативните „лаборатории“ на Dolce & Gabanna, со благо нагласени раменици и фина тантела која делува романтично и нежно. Фотографиите со Бјанка со брзина на светлината се раширија по социјалните мрежи, а на нив преубавата синоока манекенка, со децентно откриениот грб, високо подигнатата коса и малите елегантни обетки, навистина изгледа фантастично.


Booking.com