Сопругата на Бали бег имаше венчавка од соништата, а нејзините три невестински фустани ја воодушевија цела Турција.

Поминаа неколку дена од раскошната венчавка на харизматичниот турски актерски пар Бурак Озчивит кој славата ја стекна со улогата на Бали бег во Сулејман Величествениот и Фахрије Евџен, но таа се уште е ударна тема во бројните медиуми. Овој пат во центарот на вниманието се нејзините три невестински фустани што Фахрије ги носеше во текот на вечерта, што навистина е новина во светот на познатите. Првата која што ја носеше на самиот чин на венчањето е од младиот турски дизајнер Рашит Багзибагли. Во неа има потрошено 12 метри раскошна француска тантала и специјална ткаенина која е нарачана од Индија. Фустанот е со длабоко деколте и тесни прерамки од тантела на кои беа нашиени вистински цветови.

Бали бег и Неџла на меден месец – рајска дестинација за младиот брачен пар >>

Фустанот чини 15 илјади евра ...

Од накит невестата носеше само дијамантски обетки ...

Погледнете ги најромантичните детали од свадбата на Бали бег >>

По матичарот младата ја промени облеката за првиот танц со младоженецот. Таа овој пат носеше сатенски фустан без прерамки, додека нејзиниот свршеник, Бурак носеше комбинација со бело сако. И кога сите помислија дека тоа е сé, младата на афтер парти забавата се појави во својата трета венчаница, со извезени бисери во горниот дел.

Оженетиот Бали бег конечно се соблече и го покажа своето совршено тело >>


Booking.com