Малку поинакви невестински фустани од британскиот бренд „Whistles“

Познатиот британски комерцијален бренд Whistles лансираше лимитирана колекција со седум венчаници. Брендот е познат по просечните линии и елегантната естетика, а таквиот дух го пренесе и на овие венчаници кои се совршен избор за модерните невести.

„Whistles Wedding на нашите потрошувачи ќе им понуди префинета колекција во која секоја невеста може да се пронајде нешто за својот голем ден, без разлика дали се работи за журка во град или голема свадбена прослава“, изјави креативниот директор на брендот, Ник Пасмор за овие преубави венчаници кои можете да ги видите во продолжение.

Кој од овие модели ви се допаѓа најмногу?


Booking.com