Познатиот ангел на Викторија, Изабели Фонтана, го кажа своето судбоносно „ДА“ пред нејзиниот избраник Диего Фераро на Малдивите.

Во прашање е „бела венчавка“, односно и младоженецот беше во бело од глава до пети, додека манекенката изненади со нејзиниот невестински фустан. Имено, таа невестинскиот фустан им го довери на познатиот бразилски бренд за костими за капење „ Agua de Coco “! Тие за неа ја дизајнираа оваа креација која се состои од градник и гаќички со висок струк преку кои невестата носеше проѕирен фустан зачинет со цветови од палма. Мораме да признаеме дека ова и за нас навистина претставува чуден избор, и само затоа што станува збор за Малдивите, овој необичен фустан совршено се вклопи во целата атмосфера.

Па, што велите за оваа креација?

 


Booking.com