FaceBook  Twitter  

Познатиот ангел на Викторија, Изабели Фонтана, го кажа своето судбоносно „ДА“ пред нејзиниот избраник Диего Фераро на Малдивите.

Во прашање е „бела венчавка“, односно и младоженецот беше во бело од глава до пети, додека манекенката изненади со нејзиниот невестински фустан. Имено, таа невестинскиот фустан им го довери на познатиот бразилски бренд за костими за капење „ Agua de Coco “! Тие за неа ја дизајнираа оваа креација која се состои од градник и гаќички со висок струк преку кои невестата носеше проѕирен фустан зачинет со цветови од палма. Мораме да признаеме дека ова и за нас навистина претставува чуден избор, и само затоа што станува збор за Малдивите, овој необичен фустан совршено се вклопи во целата атмосфера.

Па, што велите за оваа креација?

 

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Националниот ресторан "МАКЕДОНСКА КУЌА" е најафтентичното обележје на македонскиот дух во угостителството. ...
Поминете дел од Вашето време во прекрасниот амбиент на ресторанот Дион, сместенпокрај кејот на реката Вардар. ...
Хотелот "Турист" е изграден и отворен во 1986г. како анекс на хотелот "Метропол". ...
Уникатно опремениот ОК хотел е лоциран во мирен дел на градот, на 2.8 километри од центарот на Скопје. ...
Во центарот на најпознатата улица во Битола „Широк Сокак" - ве покануваме да го посетите хотелот Милениум Палас. ...