FaceBook  Twitter  

Погледнете ги невестинските фустани од новата колекција на Ели Сааб

Познатиот дизајнер Ели Сааб чии креации им се омилени на познатите девојки како Тејлор Свифт и Никол Кидман, најави нова линија со невестински фустани „Elie Saab Bridal“. Според зборовите на претставникот на модниот бренд, во новата колекција либанскиот дизајнер се обидел да ја спои класичната приказната која што ги следи венчавките и модерниот пристап. Колекцијата ќе има 27 различни фустани во препознатливиот стил на повој дизајнер кој е познат по неговите креации создадени за принцезите на црвениот килим. Цветен вез, раскошна тантела и Сваровски кристали се само некои од деталите кој ја следат колекцијата, а во неа покрај долгите фустани можат да се најдат и кратки па дури и комбинезони кои изгледаат шик. Погледнете ја галеријата, па заблескајте и вие на вашиот најубав ден во животот.

види повеќе »

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

"TЦЦ Плаза" е повеќенаменска зграда на четири ката, лоцирана во центарот на Скопје. ...
Во атарот на село Нежилово на реката Бабуна се наоѓа рибникот на пастрмка Нежилово ...
Вкусете ги нашите специјалитети, напијте се чаша две и уживајте во ресторанот КАЈ ЕФТО. ...
Бутик Хотел Роза Дипломатик е скапоценост од аспект на место за престојување:... ...
Ресторанот е во склоп на хотелот Ми­ле­ни­ум Палас и е со капацитет од 160 лица и тераса со капацитет од 100 лица. ...