matte

Претпоставуваме дека веќе ви се познати венчаниците со долги ракави, а некои од највпечатливите ги носеа и принцезата Грејс Кели, војвотката Кејт Мидлтон, а меѓу последните и манекенката Миранда Кер.

Read more...

Сопругата на Бали бег имаше венчавка од соништата, а нејзините три невестински фустани ја воодушевија цела Турција.

Read more...

venchanica2

Секоја девојка уште како мала сонувала на денот на својата венчавка да изгледа како принцеза, а кога ќе ја видите оваа венчаница, ќе сфатите дека соништата на некои невести навистина се остваруваат.

Read more...

deverici

Фустаните за деверици речиси секогаш се исти, или барем се изработени од ист материјал и во иста боја, што прави тие девојки да се разликуваат од останатите гости.

Read more...

tanc

Првиот танц на младоженците е еден од најчестите и најочекувани обичаи на самата венчавка.

Read more...

kratka venchanica6

Класичната долга венчаница не мора да биде ваш фустан од соништата.

Read more...

Погледнете ги овие преубави венчаници кои беа прикажани на Петтата модна ноќ на невестите под мотото Real Venue For Real Brides.

Read more...

Малку поинакви невестински фустани од британскиот бренд „Whistles“

Read more...

Есенски водич за фустани кои можеме да ги носиме кога одиме на свадба!

Read more...

barate


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com