FaceBook  Twitter  

На модната недела во Мајами беа прикажани костимите за капење за следната година. Тие навистина изгледаат атрактивно, а во некои случаи и претерано секси така што крајниот впечаток би можел да биде дури и негативен.

Актуелни се моделите со мрежа, транспарентни делови, микро горни делови, долни делови со ленти од страната, односно модели кои повеќе откриваат отколку што сокриваат. Исто така еден од водечките трендови за следната сезона се и костимите за капење во боја на кожа (кои со нетрпение чекаме да видиме како им стојат на покрупните девојки!). Тие навистина изгледаат софистицирано, но воедно и по малку потсетуваат на долна облека, и ова особено важи за моделите кои немаат класично врзување на горниот или долниот дел. 

Многу од овие модели би можеле да ги носат само згодни девојки, додека покрупните како да се ставени во втор план, што воопшто не е во ред, нели?

Или пак едноделни модели кои изгледаат како да се свртени наопаку и во кои сончањето сигурно ќе ви биде и повеќе од забавно ...

Што мислите вие?

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Идеално место за разговор, откритие, потрага по нови идеи, релаксација и одмор со потполна слобода и приватност. ...
Ресторанот Нецко2 од Штип е место каде може да уживате вие и вашите пријатели ...
"TЦЦ Плаза" е повеќенаменска зграда на четири ката, лоцирана во центарот на Скопје. ...
Добрата храна и доброто вино, одат со Добро друштво, пријатен амбиент и "Лира". ...
Бистро барот Бела Куќа се наоѓа во строгиот центар на градот на 30 метри од широк сокак. ...