Благодарение на девојките како Џиџи, Тејлор и Бијонсе ние веќе знаеме на кои модели треба да им посветиме внимание ова лето.

Купувањето на костими за капење понекогаш навистина знае да биде напорно. Постојат милион различни стилови, кроеви и облици, па изборот на вистинскиот модел може да претставува тешка задача дури и за оние кои обично немаат проблем да ги изберат вистинските парчиња. Тоа го знаат и најпознатите ИТ девојки кои на време се подготвија за новата сезона и кои преку социјалните мрежи веќе ни ги најавија новите трендови.

Едноделни и дводелни костими за капење од брендовите кои се познати во Македонија

Едноделни костими за капење

Кај едноделините костими за капење важно е да ја изберете вистинската големина која добро ќе стои на вашето тело, но и ќе ги покрие недостатоците. Па доколку сакате да го подзаскриете стомакот изберете едноделен модел кој е затворен во овој дел, со кој ќе ги истакнете атрибутите и кој слободно би можеле да го носите полни со самодоверба.

Плус-сајз костими за капење за девојки кои ги следат трендовите

Бикини

Бикините со висок струк исто така им се омилени на познатите дами. Тие визуелно ги издолжуваат нозете и целото тело, но и го ставаат акцентот на половината, особено кај дамите со облини на кои визуелно им го стеснува овој дел од телото, додека на пониските девојки создаваат привид на тело во облик на песочен часовник. Тие изгледаат ретро, но воедно и доволно шик, така што секоја дама во нив ќе се чувствува како вистинска ИТ девојка.

Еве како да носиме класични секси бикини ова лето

Бела Хадид

Соланж Ноулз

Алесандра Амросио

 

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?