FaceBook  Twitter  

Благодарение на девојките како Џиџи, Тејлор и Бијонсе ние веќе знаеме на кои модели треба да им посветиме внимание ова лето.

Купувањето на костими за капење понекогаш навистина знае да биде напорно. Постојат милион различни стилови, кроеви и облици, па изборот на вистинскиот модел може да претставува тешка задача дури и за оние кои обично немаат проблем да ги изберат вистинските парчиња. Тоа го знаат и најпознатите ИТ девојки кои на време се подготвија за новата сезона и кои преку социјалните мрежи веќе ни ги најавија новите трендови.

Едноделни и дводелни костими за капење од брендовите кои се познати во Македонија

Едноделни костими за капење

Кај едноделините костими за капење важно е да ја изберете вистинската големина која добро ќе стои на вашето тело, но и ќе ги покрие недостатоците. Па доколку сакате да го подзаскриете стомакот изберете едноделен модел кој е затворен во овој дел, со кој ќе ги истакнете атрибутите и кој слободно би можеле да го носите полни со самодоверба.

Плус-сајз костими за капење за девојки кои ги следат трендовите

Бикини

Бикините со висок струк исто така им се омилени на познатите дами. Тие визуелно ги издолжуваат нозете и целото тело, но и го ставаат акцентот на половината, особено кај дамите со облини на кои визуелно им го стеснува овој дел од телото, додека на пониските девојки создаваат привид на тело во облик на песочен часовник. Тие изгледаат ретро, но воедно и доволно шик, така што секоја дама во нив ќе се чувствува како вистинска ИТ девојка.

Еве како да носиме класични секси бикини ова лето

Бела Хадид

Соланж Ноулз

Алесандра Амросио

 

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Хотел со 4 ѕвезди во Струга, долж Охридското Езеро.
Хотел "АРКА" е модерен, луксузен и комфорен хотел.
BEST WESTERN Hotel Bellevue е лоциран близу скопскиот аеродром, но не деалеку и од центарот на градот. ...
Новиот хотел Вила Рагуза е лоциран во мирна и при­­јатна средина на само 1км од цен­та­рот на гра­дот. ...
Инекс Горица е туристички хотелски комплекс кој се наоѓа на самиот брег на Охридското езеро. ...