matte

Кожените јакни се инвестиција за која што не треба многу да размислувате – тие се носат преку целата година (и тоа во текот на повеќе години) и постојано се ИН.

Read more...

Рецептот на H&M е едноставен но и едноставно неодолив – бели фустани (и макси и миди), прозрачни блузи, секси тексас шорцеви и летни патики.

Read more...

Погледнете ги најдобрите мантили за пролет/лето 2014 што ги најдовме во една од најпопуларните онлајн продавници net-a-porter.

Read more...

Погледнете ги десетте најубави мантили од познатиот шведски „high-street“ бренд H&M  за пролет/лето 2014.

Read more...

Тексасот е еден од водечките трендови и оваа сезона, а на полиците на „H&M“ ќе најдете многу интересни палта, фармерки, фустани и комбинезони.

Read more...

Во попладневните часови некои луѓе ќе го пијат своето кафе, други ќе се испружат во кревет и ќе одмараат, трети ќе гледаат телевизија.

Read more...

На ревијата на Џил Сандер на која беше прикажана колекцијата за пролет/лето 2014 можеа да се видат многу прекрасни пастелни и одлично скроени здолништа, но најмногу внимание сепак привлече бледо розовото здолниште со молив крој.

Read more...

Познатиот фотограф и учесник во „Икс фактор Адриа“ Стефан Коковиќ од Белград и Хорват Чагаљ, кој на нашата јавност ѝ е познат по неговото учество во „Големиот брат“ ...

Read more...

Девојки, што мислите, кое е најпогодното и најдоброто парче за носење во првите денови од пролетната сезона?

Read more...

Погледнете ги овие преубави рамни чевли со етикетата на „Charlotte Olympia“ и Kitty Cat апликација – зарем не се прекрасни?

Read more...

barate


Booking.com