Погледнете ги овие три модели од Конверс кои можат да бидат вистински (рано)есенски хит, особено за девојките кои досега го носеле овој бренд.

Read more...

Зачекорете во есенската сезона онака како што и доликува на една модерна девојка - со насмевка на лицето и еден пар нови чевли!

Read more...

Иако се уште не е време да ја спакуваме летната гардероба, почетокот на септември за вљубеничките во модата е омилен период бидејќи во продавнциите можат да се видат новите трендови кои ќе ги обојат дождливите и студените денови.

Read more...

Во последните две-три сезони дизајнерите постојано се навраќаат на кратките комбинезони, а има и зошто – дамите ги сакаат затоа што се практични за носење и не бараат многу труд и мака за да се комбинираат со друга облека и додатоци.

Read more...

Кожата отсекогаш била ценета помеѓу дамите што сакаат да се облекуваат и изгледаат секси и заводливо, особено во последниве неколку сезони кога овие парчиња облека се постојано меѓу водечките трендови.

Read more...

Погледнете ја новата шармантна и боемска колекција на култниот шведски бренд „H&М“ за есен/зима 2014/2015.

Read more...

Погледнете го новиот есенски каталог на шпанската кралица за улична мода Манго кој воедно е и еден од најпознатите брендови во Македонија.

Read more...

Можеби звучи депресивно, но навистина е разочарувачки кога новите сандали што ги купивте за цело лето ќе можете да ги облечете само два-три пати затоа што се невозможни за носење!

Read more...

Во изминатиов период многу често можевме да ги видиме познатите холивудски девојки како носат интересни комбинезони.

Read more...

Ако сакате да изгледате лежерно и опуштено, а така и се чувствувате, за вас  нема ништо подобро од обични рамни патики кои можете да ги комбинирате скоро со се.

Read more...

barate


Booking.com