Кошулите во минатото жените ги носеле како долна облека и ги носеле додека се бањале во заеднички бањи.

Read more...

Погледнете ја оваа галерија и видете што има интересно во новите каталози на популарните шпански брендови Зара, Манго и Страдивариус.

Read more...

Новата пролетна колекција на британскиот бренд „Барбери“ е полна со разиграни бои и принтови кои ги красат нивните елегантни, класични мантили.

Read more...

Погледнете ги овие три модели од Конверс кои можат да бидат вистински (рано)есенски хит, особено за девојките кои досега го носеле овој бренд.

Read more...

Зачекорете во есенската сезона онака како што и доликува на една модерна девојка - со насмевка на лицето и еден пар нови чевли!

Read more...

Иако се уште не е време да ја спакуваме летната гардероба, почетокот на септември за вљубеничките во модата е омилен период бидејќи во продавнциите можат да се видат новите трендови кои ќе ги обојат дождливите и студените денови.

Read more...

Во последните две-три сезони дизајнерите постојано се навраќаат на кратките комбинезони, а има и зошто – дамите ги сакаат затоа што се практични за носење и не бараат многу труд и мака за да се комбинираат со друга облека и додатоци.

Read more...

Кожата отсекогаш била ценета помеѓу дамите што сакаат да се облекуваат и изгледаат секси и заводливо, особено во последниве неколку сезони кога овие парчиња облека се постојано меѓу водечките трендови.

Read more...

Погледнете ја новата шармантна и боемска колекција на култниот шведски бренд „H&М“ за есен/зима 2014/2015.

Read more...

Погледнете го новиот есенски каталог на шпанската кралица за улична мода Манго кој воедно е и еден од најпознатите брендови во Македонија.

Read more...

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

WHERE CITY GUIDE

Хотелот е сместен во центарот на градот, во срцето на Струга.
Ресторанот "ОЛИМПИА" е лоциран во населба Радишани, на 8 км од центарот на Скопје, во удобна и тивка атмосфера. ...
Овде, во хотел Континентал ќе ви помогнеме да создадете свадбата на вашите соништа! ...
На влезот во Штип следете го знакот на ресторан "Мал Одмор",
Идеално место за разговор, откритие, потрага по нови идеи, релаксација и одмор со потполна слобода и приватност. ...