Погледнете ги најдобрите парчиња од New Yorker наменети за девојки кои секогаш се расположени за добра забава.

Read more...

По топлото лето во кое најчесто носиме лежерни фустани и здолништа, есента повторно ги врати панталоните во секојдневниот стајлинг.

Read more...

Доколку оваа сезона сакате да изгледате елегантно, префинето и пред се заводливо, тогаш дефинитивно треба да се обидете да го позајмите стилот на девојката од новиот каталог на Манго за Ноември.

Read more...

Есента можеби звучи тажно, но таа може да биде и мошне интересна приказна кога се модата и модните трендови во прашање.

Read more...

Сите имаме барем по еден капут кој е резервиран за есенските и зимски месеци, но капутитие во боја кои се во тренд оваа сезона се резервирани само за похрабите девојки кои не се плашат да експериментираат со трендовите.

Read more...

Возбудливата приказна за актуелната сезона гледано низ призмата на познатиот бренд „Дизел“ ќе ја започнеме со топлите зимски јакни.

Read more...

Кожните јакни од вистинска или лажна кожа ќе ja обележат и оваа сезона, а популарниот бренд за улична мода „Манго“има во понудата неколку модели кои се навистина заслужуваат внимание.

Read more...

Последните неколку години терминот „бургундец“ можеше често да се сретне низ модните портали и магазини, но оваа есен тој едноставно е неизбежен!

Read more...

Оваа есен и зима покрај пончата и кратките јакни, голем хит ќе бидат и „рокерските“  капути кои се украсени со ремени и патенти.

Read more...

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

WHERE CITY GUIDE

Хотелот е сместен во центарот на градот, во срцето на Струга.
Ресторанот "ОЛИМПИА" е лоциран во населба Радишани, на 8 км од центарот на Скопје, во удобна и тивка атмосфера. ...
Овде, во хотел Континентал ќе ви помогнеме да создадете свадбата на вашите соништа! ...
На влезот во Штип следете го знакот на ресторан "Мал Одмор",
Идеално место за разговор, откритие, потрага по нови идеи, релаксација и одмор со потполна слобода и приватност. ...