Време е за лудите новогодишни забави, а како кец на десетка тука се и новогодишните попусти во продавниците, кои многу ќе ви ја олеснат работата во врска со изборот на гардероба за празниците.

Read more...

Комбинезоните се совршена алтернатива за премногу кратките и премногу светкавите новогодишни фустани.

Read more...

Кога се во прашање трендовите и облека со прифатливи цени, тогаш секогаш во игра влегува онлајн продавницата Nasty Gal.

Read more...

Добриот стил не познава граници, а кога се во прашање брендовите за улична мода и нивните продавници во Македонија, нивната моментална понуда содржи бројни парчиња кои ќе го дефинираат вашиот стил и ќе ве однесат во центарот на вниманието во наредниот период.

Read more...

Оваа есен воопшто не е тешко да се биде во чекор со трендовите – куптете една памучна карирана кошула и вашите пријателки веднаш ќе ве прогласат за девојка која што ги следи трендовите!

Read more...

Погледнете ја новата колекција на омилениот дизајнер и гениј за женски обувки за сезона пролет/лето 2015.

Read more...

Еуфоријата за новогодишните празници полека ни тропа на портите, и веќе размислуваме што да облечеме за најлудата ноќ во годината.

Read more...

Прошетавме низ онлајн продавницата на францускиот дизајнер Кристијан Лобутин (да, да се уште ни летаат пеперутки во стомакот поради тоа) и ги избравме најдобрите празнични модели кои ги сретнавме таму.

Read more...

Да живеете според начинот кој што го налагаат трендовите и при тоа да имате големи гради може да биде вистински предизвик за некои дами.

Read more...

По бурното лето во кое и дождливите денови не беа реткост, следува сезоната во која мантилите се must-have, а потоплите обувки – неминовна потреба!

Read more...

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

WHERE CITY GUIDE

Хотелот е сместен во центарот на градот, во срцето на Струга.
Ресторанот "ОЛИМПИА" е лоциран во населба Радишани, на 8 км од центарот на Скопје, во удобна и тивка атмосфера. ...
Овде, во хотел Континентал ќе ви помогнеме да создадете свадбата на вашите соништа! ...
На влезот во Штип следете го знакот на ресторан "Мал Одмор",
Идеално место за разговор, откритие, потрага по нови идеи, релаксација и одмор со потполна слобода и приватност. ...