Еден од нашите омилени трендови за оваа сезона

Овој материјал и оваа сезона важи за еден од најистакнатите и најраскошните трендови. Со својата луксузна и мекана текстура може да го подигне и наједноставниот изглед, па своето место го пронајде во бројни колекции на престижните модни куќи и кај поевтините комерцијални брендови. На овој тренд му се поклонија и дизајнерите на модните додатоци, па сезонава можеме да уживаме и во прекрасни модели на чизми, балетанки и сандали направени од овој материјал, како и чанти и накит. Но она што за нас е маст-хев за оваа зима и со кое што можеме да направиме милион добри комбинации се здолништата од овој материјал со кои без проблем ќе изгледаме женствено и модерно ви исто време.

Max Mara

Од плисираните долги модели, се до кратките неодоливи и секси кроеви, погледнете ги најдобрите парчиња од познатите хај-стрит брендови од кои сите купуваме.

Bershka

Bershka

Mango

Massimo Dutti

Max Mara

Monki

 

 

River Island

Uterque

Zara

Zara

Zara

Zara

barate

 


Booking.com