Топ 5 парчиња кои се маст-хев за вашата морска авантура

Ако во наредните неколку недели планирате да скокнете на некоја летна дестинација, пронајдовме 5 работи кои задолжиотелно треба да ги ставите во пописот на она што ќе го носите со вас. Тука пред се мислиме на костимот за капење, а оваа сезона на голема врата се вратија едноделните модели. Најдобри се оние кои се подигнати во долниот дел, зачинети со интересни цветни дезени и провокативно деколте со кое ќе ги привлекувате погледите на плажата и покрај тоа што стратешките места остануваат покриени. За прошетка низ град потребно ви е малку повеќе облека, а хит оваа сезона се бохо фустаните од лен, но и кратките тексас шорцеви кои се маст-хев за секоја летна сезона. Покрај ова, не треба да ги заборавиме и производите за сончање, а наш предлог на производи со заштитен фактор се новите дневни креми од Seventeen зачинети со екстракти од калинка и алое вера. Наменети се за сите типови на кожа и претставуваат совршен избор на креми за дневна заштита од фотостареење (или стареење под влијание на штетните сончеви зраци). Благодарение на новата технологија за инфрацрвени + УВА и + УВБ зраци и природните активни состојки (polygonum aviculare, калинка, алое вера) овие креми обезбедуваат заштита од: појава на флеки или промени на бојата на кожата, губење на колагенот, појава на брчки и намалување на тонусот на кожата.

Едноделните костими за капење се маст-хев за оваа сезона >>

И секако за крај, производ без кој не смеете да тргнете на вашиот годишен одмор е почитуваната кралица меѓу шминките, маскарата! Ние ви препорачуваме да изберете маскара во сина боја која е апсолутен хит оваа сезона. Што се однесува до брендот, наш избор е култната маскара The Stylist исто така од Seventeen. Станува збор за маскара со специјални состојки за нега и заштита на трепките, која не се згрутчува и останува долго време на очите.

Еден од најдобрите производи со заштитен фактор на нашиот пазар >>

Кликни тука и порачај го овој производ >>

Па, дали сте подготвени за луда и незаборавна летна авантура?

Три одлични маскари кои можете да ги најдете на нашиот пазар >>

 

barate

 


Booking.com