Нешто неодоливо за најмалите во семејството ...

Можеби не станува збор за револуционерно откритие, но swaddling-от повторно е во мода благодарение на бројните мали брендови кои креираат преубави сетови со специјализирани ткаенини за повивање (swaddle). Станува збор за посебен начин на повивање на бебиња како тие би се чувствувале многу подобро и посигурно, како да се во мајчина утроба, а и би биле посмирени и полесно би можеле да ги успиете.

Резултатот е неодоливо мало бебенце кое им е омилен мотив за фотографирање на мајките и татковците. Но доколку вашето бебе не е воодушевено од ваквиот начин на успивање – тогаш најдобро е воопшто и да не го присилувате.

Брендот Little Unicorn (www.littleunicorn.com) во својата понуда има некои од најубавите сетови за повивање кои што сме ги виделе досега. Направени се од муслин и органски памук, а на нив се отсликани најразлични мотиви. Од оние романтичните со цвеќиња, па се до слатките мотиви со животни и шарените минималистички риги. Во моментите кога бебенцето не е замотано во нив, овие swaddle пелени можете да ги употребите како подлоги за лежење или нежни летни покривачи откако ќе ја надминете swaddling методата.

Овие модели можете да ги порачате и онлајн. Проверете што се можете да најдете на нивната страна на следниот линк.

barate

loading...

Booking.com