Кој вели дека само жените се во дилема кога ќе застанат пред огледалото (или плакарот, сеедно) и кога ќе си го постават славното прашање „Што да облечам денес?“.

Read more...

Погледнете ги најдобрите спортски модели на патики за пролет-лето 2015.

Read more...

Ресите се вистински хит оваа сезона, а најмногу можат да се забележат како украс на чантите.

Read more...

Францускиот бренд за обувки Кристијан Лобутин неодамна ја претстави новата колекција за лето 2015.

Read more...

Ги избравме најубавите кожени јакни од нашите омилени брендови за улична мода и направивме ена одлична галерија која ќе ви помогне во вашиот избор за оваа пролет.

Read more...

O да, ова ќе биде сезона на парчиња од тексас. Фармерки, кошули, фустани, здолништа, па дури и комбинезони направени од џинс ќе бидат must-have за оваа пролет, а еден од најголемите хитови ќе биде - тексас со тексас.

Read more...

Пролетта е веќе на прагот, а во продавниците на шпанскиот моден бренд Бершка веќе се изложени прекрасни модели на сандали и високи потпетици во пролетни бои.

Read more...

Тексасот се врати на мода на голема врата пред неколку сезони и оттогаш е постојано присутен во сите наредни колекции, па така и во оваа пролетна сезона во тренд ќе бидат комбинациите тексас со тексас.

Read more...

И покрај тоа што пролетта се приближува со забрзан чекор, зимата се уште не си заминала, така што сега нашата гардероба во главно се состои од парчиња наменети за преодните периоди.

Read more...

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

WHERE CITY GUIDE

Хотел Метропол**** е дел од Metropol Lake Resort
Ве очекуваме, заедно да поминеме незаборавни денови во „градот на конзулите“. ...
Holiday Inn Skopje – Вашиот избор за свадба од соништата
Преубав ресторан во близнина на Манастирот Св. Наум Охридски
Овде, во хотел Континентал ќе ви помогнеме да создадете свадбата на вашите соништа! ...