Еве кои се најпопуларни патики на светската сцена ...

И додека кај нас меѓу најпопуларните патики се моделите од адидас Stan Smith и Superstar на светската сцена ситуацијата е малку поразлична. Имено во светот меѓу најпопуларни патики се вбројува моделот Nike Roshe кој своевремено беше популарен и кај нас, а адидас својата битка ја водеше преку соработката на Канје Вест со адидас, односно со Yeezy линијата, а потоа и со сосема новиот ривал, EQT патиките, односно со апсолутниот хит кој е популарен како кај колекционерите на патики така и кај широките маси - adidas NMD моделите.

Станува збор за модел кој своите корени ги влече од adidas Boost патиките, а кои светскиот пазар го освоија со својата удобност, но и со неверојатно многу различни бои и нивниот кул изглед. Што се однесува за оваа сезона најпопуларни се розовите модели во комбинација со сиво, како и сивите со розово, а како тие изгледаат погледнете на следните фотографии...

Па, дали ви се допаѓа овој модел?

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?