Папучите се еден од водечките трендови за пролетната и летната сезона како во светот, така и кај нас во Македонија.

Новиот тренд го фура и една од нашите најпознати ТВ водителки, Лила Филиповска, која во своите хит папучи се прошета низ Скопје. Таа неодамна на социјалните мрежи сподели фотографија на која е облечена идентично со нејзиниот син.

Можеби не ви се допаѓаат, но тие се едни од најпопуларните обувки за оваа сезона >>

Но она што најмногу ни се допадна во нејзината опуштена „all black“ комбинација секако се нејзините нови „влакнести“ папучи.

Лила изгледаше прекрасно и кога ги носеше во комбинација со тесна маица и црно сако. Таа со нејзината високо подигната пунџа и елегантна шминка како контраст со која го заокружи стајлингот повторно заслужи висока оценка за нејзиниот изглед.

It's so fluffy i'm gonna die ♥♥♥ #womanslook #trendy #style #beyourself #lovemylife #alwayshappy ♥♥♥

A post shared by Lila Filipovska (@lilafilipovska) on

Па, што мислите за новите папучи на Лила?

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?