Некои трендови доаѓаат и заминуваат, но некои остануваат вечно!

 

Ова на пример се однесува на култниот модел патики од Адидас, Суперстар, кој прв пат на пазарот се појави во дамнешната 1969 година и оттогаш па се до ден- денес важат за едни од најпродаваните (и најбараните) патики. Но овој пат сведоци сме на уште еден модел на патики кои му се спротивставуваат на забот на времето и кои денес се можеби и попопуларни отколку кога се појавиле. Станува збор за моделот Old Skool препознатливи по нивниот бел ѓон и белата крива линија што го претставува логото на култниот бренд Vans. 

Новите патики од Борово го освојуваат американскиот пазар >>

Моделот се прослави благодарение на скејтерската калифорниска сцена во 70-тите години на минатиот век, а денес благодарение на ИТ девојките, овие кул патики се едни од најпопуларните и дефинитивно се модел кој сакаме да го имаме во плакарите.

А вие?

Премини на следната страна и види ги и останатите модели >>

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?