Колекцијата Yeezy на Канје Вест направена во соработка со Адидас повторно е главна вест во земјата на бизоните, иако овој пат станува збор за производ кој е прифатен како дел од спортската облека во NFL.

Имено, чизмите-копачки направени за рагби играчи Yeezy 750 и официјално се одобрени од NFL како обувки во кои може да се игра натпревар. Копачките се достапни во две бои – беж и црна и веќе се вистински хит помеѓу играчите кои радо го прифатија новиот тренд.

Патиките Yeezy 750

Како и да е, интересно е дека Канје отвора нови модни сфери кои до скоро беа од строго затворен тип и ова навистина е за пофалби.

Браво!

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?