„За да бидете Diesel треба да сте убав, глуп и cool!“

Read more...

„Новата колекција на Replay се темели на различностите кај машката и женската популација, имајќи ja в предвид магијата на тоа дека различностите најмногу се привлекуваат.“

Read more...

„Големата љубов измеѓу Dior и Galliano е завршена.“

Read more...

„Овој 58 годишен дизајнер на Paris Fashion Week ја прикажа својата ready-to-wear колекција за есен зима 2011/2012.“

Read more...

„Balmain се враќа повторно на своето заслужено место, а за тоа најповеќе е виновен дизајнерот Christophe Decarnin, кој за жал, не присуствуваше на ревијата.“

Read more...

„ 2011 е 90 годишнина од постоењето на Gucci, а машкото шоу на Frida Giannini во Милано беше почеток на прославата! “

Read more...

barate


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?