Еве што треба да купите за да го обновите вашиот гардеробер

@darko_ar

Веќе и на врапчињата на гранките им е јасно дека ако некој сака да биде убаво и модерно облечен, не мора да купува половина од секоја нова колекција што ќе пристигне во енговата омилена продавница. Доволно е да се пронајдат само неколку актуелни парчиња со кои ќе бидете во тренд, а на тој список оваа сезона мора да ги има овие неколку работи:

Патики

Без модерни спортски обувки оваа сезона едноставно НЕ можеме да имате тренди look. Особено сега кога патиките се насекаде –од деловните комбинации, па се до вечерните изданија. Нам најмногу ни се допаѓаат овој неодолив модел од Golden Goose Deluxe Brand.

Најдобрите патики за оваа сезона можете да ги видите тука >>

@darko_ar

Маица со натпис

Во мода се филозофските, провокативните или политичките. Ние го избираме овој модел од македонскиот бренд Factory.

Повеќе модели од овој бренд можете да видите тука >>

Блуза со голи раменици

Оваа сезона наместо панк, фураме романтичен стил.

Краток шорц

По влечките или сандалите, најбараното парче за секоја летна сезона >>

Кратко здолниште

И оваа сезона важи правилото, колку пократко толку посекси >>

Блок потпетици

Оваа сезона мора да имате барем еден пар сандали со блок потпетици >>

Тексас јакна

Колку пооткачена, толку подобро!

 


Booking.com