Македонките знаат дека продавниците на Манго се место за добар шопинг

Манго е познат по својата понуда која ги комбинира популарните трендови со оние класичните. Нивните колекции секогаш вклучуваат најразлични парчиња– од кошули со карнери до деловни панталони, тренди модели со минималистички крој или фармерки. Кога ќе влезете во нивните продавници ќе пронајдете по нешто за сечиј стил, а оваа пролет особено се популарни широките панталони, асиметричните кроеви, комбинезоните во еклектичен стил, големите ремени и неизбежните мали црно-бели коцкички. Денес пронајдовме преку 30 парчиња, од облека до високи потпетици со кои радо би преминале во новата сезона.

Побарајте ги вашите фаворити во галеријата што следува.

види повеќе »

Booking.com