FaceBook  Twitter  

Бундите се хит секоја зима

Во последно време се почесто можеме да ги забележиме познатите трендсетерки и ИТ девојки како носат шарени бунди со кои успешно се спротивставуваат на зимското сивило и монотонија. За разлика од темните гламурозни бунди, кои најчесто делуваат строго и сериозно, шарените модели делуваат младешки и модно, без разлика дали ги носите преку ден или навечер, и без разлика дали ги фурате со фармерки или вечерен фустан.

Ова непишано правило го знае и Линда Фарко подпреседателката на модниот сектор во познатата њујоршка компанија „Bergdorf Gudman“ која го прошета својот омилена шарена бунда во елегантна вечерна комбинација.

Топ чизми и високи потпетици во страсни црвени нијанси >>

Од друга страна пак, познатата актерка Елизабет Харли нејзината омилена шарена бунда за оваа сезона ја носеше во комбинација со секси фустан од раскошна црна тантела со што направи мошне интересна и смела комбинација.

Макси капути до земја – главен тренд за оваа есен и зима >>

Шарена бунда можете да носите и со патики, како Руни Роуз.

Единствениот проблем со овие бунди е во тоа што не можете да ги носите постојано, но доколку веќе имате капут во неутрални бои, тогаш ви препорачуваме да побарате и бунда во весели бои (види тука) со која ќе ги разбиете вашите монотони зимски комбинации.

Како да носиме крзно - пет девојки, пет различни комбинации >>

Кликни

и отвори галерија »

Секако дека е најдобро кога не е од вистинско крзно ...

види повеќе »

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Место кое зближува, кој еднаш кој дошол сигурно ќе се врати.
Хотелот "Макпетрол" - Маврово е сместен во пазувите на планината Бистра, покрај Мавровското Езеро. ...
Пица ресторан во центарот на Битола.
Ореов Лад е национален ресторан со 140 годишна семејна традиција, не­зао­би­колно добредојде на дестинацијата кон Матка ...
Ресторанот Камин Чамо постои од 1989 година