FaceBook  Twitter  

Светлите розови нијанси не се резервирани само за принцезите на Дизни и Барбиките, туку и за сите ИТ девојки кои ги следат трендовите.

Нежната розова боја благодарение на есенските колекции на познатите дизајнерски брендови стана еден од водечките трендови за оваа сезона. Можете да носите розов капут или бунда и да внесете свежина во вашата зимска гардероба, но и преку модни детали, па дури и розови патики кои покрај белите, исто така важат за голем хит. 

Што се однесува до фустаните, не треба воопшто да ги избегнувате преубавите нови модели во оваа боја плашејќи се да не изгледате како тинејџерка. Погледнете само како ја носи познатата блогерка и стилистка Алекса Чунг во комбинација со кожена јакна и стејтмент сандали, па обидете се и вие да се поиграте со неа.

Zara 1,990.00 MKD

Bershka 1.790 MKD

 

Adidas Gazelle

Mango $99.99

Mango $129.99

Zara 1,990.00 MKD

Кликнете тука или отворете ја галеријата што следува и погледнете неколку парчиња во нежна розова боја кои можете да ги фурате оваа есен.

види повеќе »

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Место кое зближува, кој еднаш кој дошол сигурно ќе се врати.
Хотелот "Макпетрол" - Маврово е сместен во пазувите на планината Бистра, покрај Мавровското Езеро. ...
Пица ресторан во центарот на Битола.
Ореов Лад е национален ресторан со 140 годишна семејна традиција, не­зао­би­колно добредојде на дестинацијата кон Матка ...
Ресторанот Камин Чамо постои од 1989 година