Светлите розови нијанси не се резервирани само за принцезите на Дизни и Барбиките, туку и за сите ИТ девојки кои ги следат трендовите.

Нежната розова боја благодарение на есенските колекции на познатите дизајнерски брендови стана еден од водечките трендови за оваа сезона. Можете да носите розов капут или бунда и да внесете свежина во вашата зимска гардероба, но и преку модни детали, па дури и розови патики кои покрај белите, исто така важат за голем хит. 

Што се однесува до фустаните, не треба воопшто да ги избегнувате преубавите нови модели во оваа боја плашејќи се да не изгледате како тинејџерка. Погледнете само како ја носи познатата блогерка и стилистка Алекса Чунг во комбинација со кожена јакна и стејтмент сандали, па обидете се и вие да се поиграте со неа.

Zara 1,990.00 MKD

Bershka 1.790 MKD

 

Adidas Gazelle

Mango $99.99

Mango $129.99

Zara 1,990.00 MKD

Кликнете тука или отворете ја галеријата што следува и погледнете неколку парчиња во нежна розова боја кои можете да ги фурате оваа есен.

види повеќе »

Booking.com