FaceBook  Twitter  

 

Познатиот шведски бренд за улична мода „Линдекс“направи еден интересен чекор и во новата кампања за долна облека ги ангажираше своите вработени наместо професионални модели.


Овој бренд во последно време се почесто не изненадува со своите смели потези и интересни рекламни кампањи. Но, тие не се резервирани само за познатите светски фото модели, туку и за обичните жени. Погледнете!


Шведскиот бренд во новата кампања за долна облека ги ангажираше своите вработени и направи приказна која ја заинтригира јавноста многу повеќе од типичните маркетинг кампањи со фотографии на кои се гледаат професионални модели.


„На снимањето во лондонското студио (Spring Studios) се собра неверојатен тим на професионални стилисти за фризура и шминка, кои со помош на талентираниот фотограф создадоа незаборавна атмосфера“, објаснува Марија Сундквист од Линдекс. Како изгледаат дамите на „Линдекс“во долна облека, проверете во нашата галерија.

 

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Нашиот елегантно опремен ресторан се наоѓа во подножјето на Националниот парк Пелистер, на излезот од Битола. ...
Хотелот се наоѓа во Лагадин, на самиот брег на Охридското езеро во подножјето на планината Галичица. ...
Новиот хотел Вила Рагуза е лоциран во мирна и при­­јатна средина на само 1км од цен­та­рот на гра­дот. ...
Во непосредна близина на најатракивните градски знаменитости хотел ЕПИНАЛ е идеално лоциран во центарот на Битола. ...
Хотел Силекс се наоѓа на самиот брег на Охридското езеро во кругот на одмаралиштето Свети Стефан. ...