Покажувањето на голи делови од телото не е ништо ново помеѓу славните девојки, а во последно време на овој план се повеќе се истакнуваат и ѕвездите од регионот.

Гвен во нејзиното Underwear as outerwear издание ...

Славните многу често знаат да изненадат со нивниот изглед, без разлика дали се работи за официјално појавување или пак прошетка во слободното време. Ова особено се однесува на трендот долната облека да се носи како горна (underwear as outwear) кој никако не излегува од мода, па така се почесто сме затечени (или би требало да бидеме!) кога некоја селебрити девојка ќе прошета по улиците во градник, жартери, тантела...

Да се носи секси „долна облека како горна облека“ е тренд кој прв го промовираше Жан Пол Готје во доцните 80-ти години. Но, дефинитовно Мадона беше таа која што овој тренд го префрли од модните писти на улица. Следуваат нејзини бројни појавувања во јавноста облечена само во некои парченца од долна облека. Потоа со овој тренд се заразија голем број на холивудски ѕвезди, и се до денес, многу од нив не ретко во јавноста се појавуваат повеќе соблечени одошто облечени...

Ријана

Ријана (која за себе вели дека е срамежлива девојка) на пример немаше проблем да се појави на црвениот килим во овој преубав - но ризичен – фустан на Том Форд на amFAR Inspiration Gala забавата во Лос Анџелес во октомври 2014. Па кога може една ваква срамежлива девојка вака, што останува за оние што не се толку срамежливи?

Кара

Од друга страна пак, Кара Делевињ се појави во оваа ризична тантела која дискретно врескаше од под нејзината блуза и која изгледаше совршено вклопена во останатите парчиња од нејзината комбинација.

Ким

Проѕирен фустан со долги ракави кој изгледа прилично убаво и пред сé сигурно на Ким Кардашијан.

види повеќе »

Underwear as outerwear


Booking.com