FaceBook  Twitter  

Фешн Груп ја претстави новата колекција долна облека на италијанскиот бренд „Golden Point“ преку винтиџ фото-приказна со штипјанката Вера Хаган.

Фотографиите нè запознаваат со жена која открива свет на нежност и невиност, за потоа да се открие нејзината заводлива нишка, која нè води во една сосема поинаква мрачна и мистична димензија со примеси на бунтовност. На овој начин се прикажани носечките трендови во колекцијата есен/зима 2014 на „Golden Point“. Палетата се врти околу нежни и неутрални нијанси, но присутни се и есенските тонови како бордо и темнозелено, како и класичната црна боја. Пепито дезенот како актуелен тренд се пренесува и кај долната облека.

Јасно е дека сензуалноста не излегува од мода, па оваа сезона брендовите за долна облека акцентот го поставуваат на креирање парчиња кои истовремено се елегантни, модерни и секси.

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Хотелот "Сончева Порта" се наоѓа во непосредна близина на Охрид, на една висорамнина со 850м надморска височинa. ...
Хотелот со својата супериорна афтентичност се вклопува во срцето на Скопје. ...
Хотелот Водно е модерен, комфорен хотел со прекрасен поглед на градот и неповторливо чувство на задоволство. ...
Фрути ди Маре, не ви нуди само храна, туку и начин на живеење…
Хотел со 4 ѕвезди во Струга, долж Охридското Езеро.