ban2

Фустани од кадифе за есен 2017

Кадифето како материјал се појави пред неколку сезони и се уште е хит. Станува збор за тренд кој е мошне популарен како кај консументите, така и кај самите брендови, а тоа можеме да го забележиме и од големата палета стилски ИТ парчиња направени од овој материјал. Па така и оваа есен и зима ќе го носиме од глава до пети, а покрај фустаните, блејзерите и панталоните, во мода се и капи, шешири, па дури и обувки направени од овој раскошен и романтичен, нежен материјал. Што се однесува конкретно до фустаните, минатата есен мошне популарни беа слип фустаните направени од овој материјал, додека овој пат во тренд се романтични миди парчиња, потоа фустани на преклоп и кратки туники. Во нив ќе бидете забележани каде и да се појавите, а најубавите модели погледнете ги во продолжение.

види повеќе »

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?