ban2

Мал црн фустан – класик кој го фураме преку цела година

Малиот црн фустан е моден класик кој секоја сезона, заедно со најновите трендови, самоуверено владее со модната сцена. Тоа се однесува и за преку лето кога во плакарите најчесто имаме пастелни и весели бои, но не ретко посегаме и по малите црни фустани особено ако сакаме да изгледаме елегантно и формално, или кога треба да одиме на забава.

Во нив НЕ можете да поминете незабележано, а новата сезона ни донесе и неколку свежи варијации – од неодоливиот off the shoulder тренд, па се до минималистичките кроеви лишени од монотонија, како и моделите кои се со волуменизирани ракави и карнери.

Погледнете неколку модели кои се уште можете да ги уловите додека траат последните денови од попустите, и со нив да ја освежите вашата колекција со мали црни фустани.

Isabel Marant (Net-a-porter)

& Other Stories

Mango

NEED (Need Supply Co.)

Topshop

види повеќе »

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?