Какви свечени фустани се во мода оваа сезона?

Пролетта е сезона кога сите во нашите календари имаме по некоја свадба, крштевка, матурска или роденден. И пред да се најдете на свеченоста секогаш ќе се најдете пред вечната дилема што да облечете за едно такво формално случување. Па ако сакате парче кое можете да го носите и во некоја друга пригода, тогаш побарајте го истото во продавниците на комерцијалните брендови бидејќи токму такви фустани таму можете да најдете во изобилство. Во мода се пастелни нијанси а меѓу нив најпопуларна е розовата која ги краси фустаните со тантела како и оние етеричните и со карнери. Покрај тантелата тука е и тилот и плисираните детали, но совршен избор се и минималистичките фустани кои откриваат поглед на грбот па се до стејтмент моделите со асиметрични кроеви и разно разни детали.

види повеќе »

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?