Еве како познатите ИТ дами носат плетени фустани оваа сезона

Плетените фустани се маст-хев за есенскиот и зимски период, а овие познати дами што ќе ги видите тука најдобро го докажуваат тоа. Сезонава во мода се пошироки модели кои изгледаат како џемпери и тоа со крој кој потсетува на машките модели. Но и покрај нивната гломазност тие повторно можат да изгледаат и мошне секси, особено ако ги комбинирате со шик обувки и вистинските модни додатоци.

Добар пример за тоа е Џиџи Хадид која својот плетен фустан го носи со полудлабоки чизми од кадифе, како и прекрасната Кристи Тајген која својот „ребрест“ фустан со ѕвонести ракави го носи во комбинација со ефектни високи чизми над колена. 

Погледнете ги и другите холивудски дами како ги носат овие фустани, а потоа отворете ја галеријата и погледнете ги најубавите модели за оваа сезона.

Премини на следната страна >>

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?