Можеби ви недостасува летото и лежерните фустани и здолништа, но есента и зимата нудат свои интересни можности кои секако не треба да се пропуштат, а овде првенствено мислиме на неизбежните панталони.

Read more...

Деновиве додека разгледував какви панталони ни нудат најпознатите брендови за оваа есен, во мислите постојано ми се вртеше реченицата на Коко Шанел: „Не постои ништо посексапилно од раскошни жени во машка облека“.

Read more...

Ако претходната сезона „skinny“ фармерките беа парче без кое не можевме, оваа сезона тоа се кулотите, ѕвонарките и фармерките со висок струк.

Read more...

Ви ги претставуваме десетте најубави фармерки од новата есенска колекција на шпанскиот бренд Манго.

Read more...

Панталоните „кулоти“ се во мода веќе неколку сезони, а оваа есен дефинитивно ќе бидат во центарот на вниманието.

Read more...

Ви ги претставуваме најдобрите женски фармерки од новата колекција на култниот шпански „highs-treet“ бренд Бершка.

Read more...

Оваа сезона во мода се фармерките со висок струк, потоа класичните широки фармерки со должина до зглобовите, како и „винтиџ“ кроевите.

Read more...

Веќе неколку пати досега пишувавме дека фармерките со висок струк се во мода, а денес ќе се задржиме на неколку модели на вакви фармерки во кои ќе бидете и модерни и згодни, бидејќи тие визуелно ги издолжуваат нозете.

Read more...

Ако пред неколку сезони во мода беа тесните сиви фармерки, оваа пролет и лето на голема врата се враќаат моделите во бела боја.

Read more...

Да, ѕвонарките се апсолутен хит за оваа сезона и доколку се уште немате еден пар во вашите плакари, веќе е крајно време да си набавите.

Read more...

barate


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?