Деновиве додека разгледував какви панталони ни нудат најпознатите брендови за оваа есен, во мислите постојано ми се вртеше реченицата на Коко Шанел: „Не постои ништо посексапилно од раскошни жени во машка облека“.

Read more...

Ако претходната сезона „skinny“ фармерките беа парче без кое не можевме, оваа сезона тоа се кулотите, ѕвонарките и фармерките со висок струк.

Read more...

Ви ги претставуваме десетте најубави фармерки од новата есенска колекција на шпанскиот бренд Манго.

Read more...

Панталоните „кулоти“ се во мода веќе неколку сезони, а оваа есен дефинитивно ќе бидат во центарот на вниманието.

Read more...

Ви ги претставуваме најдобрите женски фармерки од новата колекција на култниот шпански „highs-treet“ бренд Бершка.

Read more...

Оваа сезона во мода се фармерките со висок струк, потоа класичните широки фармерки со должина до зглобовите, како и „винтиџ“ кроевите.

Read more...

Веќе неколку пати досега пишувавме дека фармерките со висок струк се во мода, а денес ќе се задржиме на неколку модели на вакви фармерки во кои ќе бидете и модерни и згодни, бидејќи тие визуелно ги издолжуваат нозете.

Read more...

Ако пред неколку сезони во мода беа тесните сиви фармерки, оваа пролет и лето на голема врата се враќаат моделите во бела боја.

Read more...

Да, ѕвонарките се апсолутен хит за оваа сезона и доколку се уште немате еден пар во вашите плакари, веќе е крајно време да си набавите.

Read more...

Девојки, доколку сакате да бидете во тренд оваа пролетна сезона, тогаш заборавете на класичниот “skinny“ модел на фармерки и направете место во вашиот гардеробер за ѕвонарки и фармерки со висок струк.

Read more...

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Хотелот Водно е модерен, комфорен хотел со прекрасен поглед на градот и неповторливо чувство на задоволство. ...
Преубав ресторан во близнина на Манастирот Св. Наум Охридски
Хотелот "Сончева Порта" се наоѓа во непосредна близина на Охрид, на една висорамнина со 850м надморска височинa. ...
Хотел "Флеманго" е модерен, луксузен и комфорен хотел со четири везди. ...
Во атарот на село Нежилово на реката Бабуна се наоѓа рибникот на пастрмка Нежилово ...