Следната година во мода се враќа уште еден „винтиџ“ модел на фармерки

Во последните неколку сезони трендовите кога се во прашање фармерките се променија повеќе отколку во последните 10 години. Но ништо не успеа да ги тргне од тронот омилените фармерки на жените – skinny моделите. И откако тоа не можеше да го направат фармерките ѕвонарки, сега тоа ќе се обидат да го направат моделите со рамени крој.

Покрај рамните ногавици, тие се препознатливи и по високиот или полу-висок струк, а пожелно е да немаат еластин и да се „кропнати“, односно со должина ¾. И покрај тоа што станува збор од минатото, нема да згрешите ако набавите и фармерки зачинети со бисери, извезен цветен дезен или некој друг детаљ кој се појавил во изминативе години. Што се однесува до продавниците, изборот на овие модели навистина е голем, а празничниот период е одличен момент да го пробате овој тренд. Инспирација како да ги носите побарајте на Инстаграм, додека некои од најдобрите модели погледнете во продолжение.

Mango

Mango

Pull & Bear

Zara

Zara

види повеќе »

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?