Какви фармерки ќе носиме оваа сезона?

Скинатите фармерки беа хит неколку сезони. Ги носеа сите, па и на нашите улици како да постоеше натпревар која девојка ќе носи поголеми дупки, а помалку материјал на себе. Поради нив минатото лето се постави и прашањето дали е пристојно жена на 45 години да носи скинати фармерки и тоа предизвика бурна реакција на нашиот портал.

По некое време трендот го достигна својот зенит и полека почна да се повлекува од сцената, и покрај тоа што некои девојки (па и познати брендови!) се уште не се откажуваат од него. Но за сите оние девојки за кои овој тренд и не е баш најсимпатичен, имаме добре вести:

Имено оваа есен на сцена се враќаат добрите стари фармерки кои немаат ниту една дупка на себе. Во мода се моделите со рамен крој и длабок струк, кои се без еластин и кои можете да ги носите во секоја пригода.

Најодвратните и најгрдите фармерки што сме ги виделе досега >>

Па, конечно нешто позитивно и во светот на фармерките, нели?

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?