Дали некогаш би носеле потполно проѕирни фармерки направени од пластика?

А со што би ги комбинирале?

Познатиот британски бренд лансираше многу необични фармерки кои се направени од проѕирна пластика и со кои предизвикаа поделени коментари на социјалните мрежи. Станува збор за модел кој потсетува на Moto Clear Panel Mom кој имаше пластични делови на колената и кои исто така предизвикаа голема дилема на социјалните мрежи. Но овој па брендот реши да оди чекор понатаму, па сега новите фармерки Moto Clear Plastic Straight Leg Jeans целосно се направени од пластика и можат да се најдат за 100 долари.

Одвратни се – најбизарните фармерки што сме ги виделе досега >>

Moto Clear Panel Mom

„Во овие фармерки кои се совршен избор за летните фестивали сигурни ќе бидете забележани. А ако сте доволно храбри ќе ги носите преку бикини и со јакна со светки“ пишува во описот на производот на ифицијалната интернет страна на брендот.

Но она што не го пишува, а за кое мораме да ве предупредиме е дека и во овој модел ќе ги имате истите проблеми со потење како и со проѕирните пластични чизми какви носеа Кајли Џенер и Ким Кардашијан и за кои веќе ви пишувавме.

По овие одвратни фотографии ќе ви се згади од омилените чизми на сестрите Кардашијан >>

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?