ban2

Да, сите ние во нашите плакари имаме омилени модел на фармерки, но оваа пролет главен хит се фармерки какви досега не сме носеле!

Оваа сезона се враќаат на модната сцена фармерките кои врвот на својата популарност го достигнаа во 90-тите. Но овој пат винтиџ моделите не само што доминираат со модната сцена туку тие се изгледаат и како никогаш досега зачинети со сите тие везени детали, закрпи, прорези, со непорабени и асиметрични рабови.

Новите ретро модели со својот изглед им конкурираат на се уште популарните (и неизбежните) skinny фармерки, а како нивна одлична замена се истакнуваат таканаречените mom fit модели кои се со висок струк и тесни ногавици .

Тие совршено му ласкаат на женското тело и успешно ја истакнуваат линијата.

Покрај mom fit популарни се и винтиџ моделите во стилот на 90-тите, но и „wide leg“ моделите до глужд кои потсетуваат на панталони килоти.

види повеќе »

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?