Тесните фармерки не се во мода.

Можеби на прво поглед и нема да се согласите со нас, бидејќи на крајот на денот се уште често гледаме девојки во skinny фармерки, па дури и самите ги носиме, но според модните гуруа нивното време заврши, а во мода се малку поинакви модели. Ова можевме да го забележиме и од модното лудило што го предизвика брендот Vetements со нивните реконструирани модели со асиметрични подрабувања по кои полудеа трендсетерките од целиот свет, но и од се попопуларните нови boyfriend модели, потоа фармерките за мајки кои стојат убаво на секое тело, како и сите останати модели со волумен кои не ја нагласуваат силуетата, а изгледаат убаво, тренди и модерно, и пред се во нив можете да се чувствувате 100% опуштено.

Па, доколку треба да издвоиме пет модели кои радо би ги носеле наместо нашите омилени тесни фармерки, погледнете ја најпрво нашата листа, а потоа отворете ја и галеријата и разгледајте ги најубавите фармерки од најпознатите комерцијални и дизајнерски брендови.

Премини на следната страна >>

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?