FaceBook  Twitter  

Таканаречените „skinny“ фармерки веќе со години се на самиот врв на секоја шопинг листа, но и меѓу најпопуларните трендови.

Тесните фармерки со еластин кои потполно се залепени за телото доминираат веќе неколку сезони, а таа доминација неодамна ја прекина „boyfriend“ моделите кои го најавија враќањето на удобните стари модели.

Најголемиот проблем кај skinny фармерките се нивната удобност!

Модните конзервативци skinny моделите воопшто не ги ставаат во категорија фармерки и сметаат дека вистинските фармерки се прават исклучиво од памук. Според нив овие модели премногу потсетуваат на хеланки за да се викаат фармерки.

Токму тие го најавија враќањето на другите кроеви, односно моделите со среден или висок струк и со широки рамни ногавици. Таквите модели по малку се андрогени бидејќи не ги истакнуваат женските облини како што тоа го прават популарните тесни фармерки. 

Но затоа пак кај таквите модели во преден план е удобноста, што не значи дека не изгледаат убаво, а тоа можете да го забележите и по бројни ИТ девојки кои во последно време се почесто ги фураат овие шик модели.

Фармерките со ваков крој можат да се комбинираат многу добро, а тоа го докажува и бројните познати дами кои можете да ги видите на следниве фотографии. 

Но, пред да одлучите каков модел ќе купите, ве советуваме да проверите и кои фармерки најдобро стојат на вашето тело.

ASOS 45 EUR

Кликнете тука или отворете ја галеријата на крајот и погледнете ги цените на најубавите фармерки за оваа сезона од најпознатите брендови.

Zara 2,990.00 MKD

види повеќе »

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Сместен во пазувите на На­цио­нал­ни­от Парк Пелистер, хотелот Шум­ски Фенери, се наоѓа на 900м над­мор­ска височина. ...
Хотелот Сити Палас е сместен на самото шеталиште покрај Охридското езеро, на само 300 метри од Стариот град. ...
Новиот хотел Вила Рагуза е лоциран во мирна и при­­јатна средина на само 1км од цен­та­рот на гра­дот. ...
Нашата мисија е креирање на совршен ден за оние најпребирливите.
Хотелот е лоциран во прекрасен шумски амбиент со извонредно уредено опкружување, позиција и поглед кон Охридското Езеро. ...