FaceBook  Twitter  

Познатиот бренд „Alexander Wang“ за следното лето претстави колекција чанти кои потсетуваат на неодоливите „bucket“ модели

Познатите „bucket“ модели ги популаризираше брендот „Mansur Gavriel“ кој ги претстави во најразлични бои направени од фина мазна или лакирана кожа. Овие мали практични и пред се шармантни чанти се совршени за прошетка низ град и можеби токму затоа многу дизајнери не се откажуваат од нивниот облик.  Познатиот дизајнерски бренд „Alexander Wang“ за следното лето на NYFW претстави неколку интересни модели, а нам најмногу ни се допадна моделот „Roxy“ и тоа во мини верзија кој на ревијата го носеше познатата манекенка Кендал Џенер. Моделот е карактеристичен и по неговиот алтернативен изглед кој е совршен како за вечерни, така и за дневни пригоди, а неговата цена се движи околу 715 долари.

Па, дали ви се допаѓа оваа чанта? А како би ја носеле? Споделете го вашето мислиење во коментарите ...

 

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Во строгиот центар на Битола, на Широк Сокак, недалеку од вообичаената градска врева... ...
Ресторан „БИСЕРА" е лоциран во населба Аеродром и успешно работи од 2000-та година. ...
Супер модерен ресторан за прослави направен за Ваше задоволство.
Барем за еден миг ќе можете да се вратите во нашето Македонско минато ...
Во атарот на село Нежилово на реката Бабуна се наоѓа рибникот на пастрмка Нежилово ...