matte

Брендот Делпозо на Модната недела во Њујорк ги претстави своите впечатливи обетки со кои ги воодушеви познатите ИТ девојки и трендсетерки.

Добро парче накит секогаш е добра идеја кога сакате да ги „подигнете“ вашите едноставни комбинации. Но Џозеф Фонт, креативниот директор на познатиот бренд Делпозо, со седиште во Мадрид, за пролет 2017 претстави „суперсајз“ обетки во кои едноставно се вљубивме на прв поглед. Обетките можат да се најдат во најразлични бои, од зелена до нежна бела и боја на циклама, и според предвидувањата на модните критичари следната пролет ќе бидат вистински хит меѓу познатите трендсетерки и модни инсајдерки.

Еве како изгледа и поскромната варијанта:

barate


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com