Mazda 6 2.0 diesel 89kw [121ks] 2003

Контакт Ристе

078835747

Опис

На Маздата е направен комплетен сервис:
- улје
- сите филтри
- ребраст кајш комплет со затегачи
- греачи
- 4 нови дизни
- сет ламела комплет
- вентил за регулација на гориво
- држач на мотор назад
- стабилизатори предни(лев и десен)
- рамо долно право на десно и лево предно тркало
- рамо горно криво на десно и лево предно тркало
- гуртни (напред и назад)
- акумулатор
- исчистен агер вентил
- полирана
- кобитиран под спремен за зима
- два пара гуми летни / зимски

Колата од опрема има :
-електрика на прозори, електрика на ретровизори, радио со шаржер од 6 цд-а, темпомат, команди на волан, подесив волан по висина и длабочина, ABS, 8 AirBag-а, седишта со превртена кожа, централна брава со далечинско, климатроник ...


РЕГИСТРИРАНА Е ДО ФЕВРУАРИ 2018 !!!

НА ВОЗИЛОТО ТРЕБА ДА МУ СЕ СМЕНАТ САМО ДВЕ ГУМИЦИ НА АМОРТИЗЕРИ НАЗАД И УШТЕ ЕДЕН ДРЖАЧ НА МОТОР ДЕКА Е ПРИ КРАЈ И ХЕМИСКО ЧИСТЕЊЕ. ИЗВРШЕНИОТ СЕРВИС НА НЕА Е НАД 2500 ЕВРА И НЕ Е ИЗВАДЕНО НА ПРОДАЖБА НИТУ ПОРАДИ КРИЗА, НИТУ ПОРАДИ ЗАМИНУВАЊЕ ВО СТРАНСТВО, ЗАТОА ВЕ МОЛАМ НЕМОЈТЕ ДА МИ ДАВАТЕ СМЕШНИ ПОНУДИ ВО ЗАМЕНА ЗА ИСТОТО ДЕКА НЕ МИ СЕ БРЗА ПА МОРАМ ДА ГО ПРОДАДАМ!!!...

Специфики

Марка Mazda
Модел Mazda 6 2.0 diesel 89kw [121ks] 2003
Облик на каросерија Седан
Боја Црна
Мотор Нафта
Менувач Рачен
Регистрација Македонска
Година на производство 2003
Километража (km) 200000
Цена (€) 4.000 €

Локација

Гевгелија, Македонија

Коментари


Booking.com