Ова е девојката што дигна голема прашина откако се појави во шоуто на Лила

Во прашање е Ангела Василевска од Скопје која е дел од седмата сезона на познатото ТВ шоу на Лила Филиповска. Таа има 20 години и е познат модел од модната агенција Црнокрак, а мошне популарна е и на социјалните мрежи каде постојано објавува фотографии.

Таа е студентка при филозофскиот факултет во Скопје, додека слободното време покрај дружењето со семејството и пријателите го користи и за фитнес вежби и возење велосипед, па затоа е и во топ форма што можеме да го видиме и од следниве фотографии.

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?